Ingrees

ingREeS v médiách

TASR: Možnosti vzdelávania v projekte ingREeS využilo vyše 400 odborníkov

Bratislava 8. februára (TASR) – V piatich oblastiach medzinárodného projektu ingREeS sa vzdelávali projektanti, architekti, inžinieri, stavbyvedúci či stavebný dozor. Povedal vo štvrtok počas záverečnej konferencie k projektu predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov (SKSI) Vladimír Benko. Do ďalšieho vzdelávania v oblasti energetickej efektívnosti a využívania obnoviteľných zdrojov energie v budovách sa podľa neho[…]

image_86964_25_v1

asb.sk: Nastavenie kvalifikácie a systému ďalšieho vzdelávania v oblasti energetickej efektívnosti

Termíny pre dosiahnutie jednotlivých energetických úrovní v súlade so stratégiou Európa 2020 a nezadržateľne blížia. V nadväznosti na túto stratégiu by sme aj na Slovensku mali navrhovať a stavať budovy, ktoré budú spĺňať požiadavky takmer nulovej spotreby energie.

RTVS: STV2: ingREeS – ďalšie vzdelávanie pre odborníkov v stavebníctve pod taktovkou SKSI

ingREeS vzdelávanie je nastavované tak, aby boli odborníci v stavebníctve pripravení projektovať a zhotovovať budovy s ultranízkou energetickou náročnosťou. Uviedol predseda SKSI, prof. Vladimír Benko, hlavný líder projektu ingREeS.

teraz.sk: SKSI bude za fondy EÚ školiť o energetickej efektívnosti

SKSI bude zvyšovať kvalifikáciu odborníkov v stavebníctve v oblasti energetickej efektívnosti a využitia obnoviteľných zdrojov s podporou z eurofondov. V rozpočte projektu ingREeS je na to vyčlenených takmer 1,4 milióna eur z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020. Cieľom je vyškoliť 400 slovenských a 300 českých odborníkov.

sme.sk: Stavební inžinieri budú za európske peniaze školiť o energetickej efektívnosti

Zvyšovať kvalifikáciu odborníkov v stavebníctve v oblasti energetickej efektívnosti a využitia obnoviteľných zdrojov s podporou z eurofondov